Sjajno pogodio za pobjedu
2

Higuain u MLS-u postigao prvi gol u karijeri direktno iz slobodnog udarca

Argentinski napadač Gonzalo Higuain postigao je prvi pogodak iz slobodnog udarca u karijeri i svom Inter Miamiju donio pobjedu u meču 16. kola MLS lige protiv New York Red Bullsa.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda New York, inače domaći tim u ovom meču, stiže u vodstvo u 53. minuti kada je Fernandez pogodio za 1:0. Samo dvije minute nakon toga Inter dolazi do poravnanja golom Pellegrinija, a ključni trenutak meča desio se u 81. minuti.

Gosti su izborili jedan faul na 20 metara od gola New Yorka, Higuain je preuzeo odgovornost i sjajno šutirao iz slobodnog udarca te svom timu, na kraju će se ispostaviti, donio pobjedu i tri boda.
Prema pisanju američkih medija Higuainu je ovo prvi pogodak direktno iz slobodnog udarca u karijeri, a kao što se vidi, uradio je to sjajno.