Premiership
118

Higuain i Hazard "izrešetali" Huddersfield za Chelseajev izlazak iz krize

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Stamford Bridgeu u okviru 25. kola Premiershipa ekipu Huddersfielda rezultatom 5:0 i tako najavili izlaz iz krize nakon dva uzastopna poraza od Arsenala i Bournemoutha.

Domaći navijači su na prvi pogodak čekali do 16. minute, kada je Kante sjajno proigrao Higuaina, koji neumoljivo trese mrežu gostiju.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Hazard je iskoristio penal i udvostručio prednost Plavih.

Sjajni Belgijanac je potom iskoristio odlično dodavanje Barkleya u 66. minute te uvećao prednost, a kreatori prvog gola Kante-Higuain ponovili su uloge tri minute kasnije za velikih 4:0.

Konačan rezultat postavio je Luiz četiri minute prije kraja meča na asistenciju Williana.

Chelsea je prestigao Arsenal i sada je na četvrtom mjestu Premiershipa, dok je Huddersfield ostao na posljednjoj poziciji.

Rezultati:

Brighton - Watford 0:0 Burnley - Southampton 1:1 Chelsea - Huddersfield 5:0 Crystal Palace - Fulham 2:0 Everton - Wolves 1:3