Bundesliga
0

Hertha slavila protiv Augsburga, Ibišević odigrao cijeli meč

Nogometaši Herthe pobijedili su na svom terenu u okviru 28. kola njemačke Bundeslige ekipu Augsburga rezultatom 2:0.

Omjer šuteva (9:0) najbolje oslikava stanje na terenu u prvom poluvremenu. Ekipa iz Berlina u vodstvo je došla u 12. minuti kada je Stocker asistirao, a Brooks odlično pogodio glavom za 1:0.

Hertha je prednost udvostručila osam minuta prije odlaska na odmor. Kalou je odlično dodao i Stocker je imao lagan posao da samo loptu pošalje u praznu mrežu za 2:0.

I u nastavku utakmice viđena je dobra predstva sa velikim brojem dobrih prilika. Probudili su se i gosti, ali promjene rezultata do kraja meča nije bilo.

Bh. reprezentativac Vedad Ibišević odigrao je cijeli meč u pobjedničkoj ekipi.

Hertha je s novom pobjedom prestigla Freiburg i Koln te je sada petoplasirana ekipa Bundeslige. Augsburg je u opasnoj zoni na 16. mjestu.