Bundesliga
28

Hertha osvojila bod u Wolfsburgu, Ibišević se upisao u strijelce

Wolfsburg je u veoma uzbudljivom meču 11. kola njemačke Bundeslige remizirao s Herthom rezultatom 3:3, a u redovima berlinske ekipe u strijelce se upisao Vedad Ibišević.

Ibišević je mrežu Casteelsa zatresao već u 20. sekundi utakmice kada je iskoristio Lazarovu asistenciju za vodstvo Herthe rezultatom 1:0.

U petoj minuti Brooks je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Wolfsburg je novu priliku za izjednačenje dobio u 21. minuti kada je dosuđen penal, ali je Gomez pogodio prečku.

U 28. minuti ponovo je zbog ofsajda poništen pogodak Wolfsburga, tačnije Mallija, ali se mreža Jarsteina zatresla konačno u 41. minuti kada je Malli ovaj put postigao regularan pogodak. U 44. minuti Gomez se iskupio za promašen penal i pogodio na Didavijevu asistenciju za 2:1.

Početkom drugog poluvremena Rekik je poravnao rezultat na 2:2, a novo vodstvo Wolfsburgu donio je Origi u 60. minuti susreta. Konačnih 3:3 postavio je rezervista Selke u 83. minuti.