Europa liga, skupina G
0

Hertha nadomak 1/16 finala

Iako su u Bundesligi samo na jednoj pobjedi u 14 utakmica, te na začelju tabele uz šest bodova zaostatka za pretposljednjim sastavom, nogometaši berlinske Herthe u Evropi guraju sasvim dobro.

U četvrtak su u dvoboju 5. kola D skupine Europa lige pobijedili na gostovanju latvijski Ventspils 1-0 golom Rafaela de Arauja u 12. minuti. Isti je igrač u 86. zaradio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton.

Tim je rezultatom berlinska momčad na ljestvici D grupe pobjegla Heerenveenu dva boda.

Zaslužni za to bili su nogometaši Sportinga, koji su u Lisabonu zabili za konačnih 1-1 u drugoj minuti sudačke nadoknade te time pokvarili slavlje Nizozemcima. Leandro Damian Grimi bio je precizan nakon sjajne akcije Marata Izmailova i Liedsona. Gosti su vodili golom Assaidija iz 47. minute.

Sporting je ovim remijem samo potvrdio prvo mjesto u skupini. Hertha sada u posljednjem kolu u Berlinu ne smije izgubiti od Portugalaca i svakako će proći u 1/16 finala, obzirom na bolji odnos golova u srazu s Heerenveenom.

Nizozemci na svom stadionu dočekuju Latvijce.