Grupe J, K i L
1

Evropska liga / Hertha i Athletic Bilbao podijelili bodove, Lazio slavio kod Vitessea nakon preokreta

Hertha - Athletic Bilbao (Foto: EPA-EFE)
Utakmicama u grupama J, K i L završeno je prvo kolu Evropske lige, a na šest mečeva postignuto je ukupno 22 pogotka.

Hertha je u derbiju grupe J dočekala Athletic Bilbao, a susret je završen bez pogodaka. Berlinska ekipa je dominirala, ali je golman gostiju Herrerin bio nesavladiv. Vedad Ibišević je igrato do 76. minute kada ga je zamijenio Leckie. Kapiten Herthe je nakon tačno sat vremena igre dobio žuti karton.

Lazio je u grupi K savladao Vitesse u gostima rezultatom 3:2 nakon preokreta. Vitesse je poveo u 33. minuti preko Matavža, a Parolo je izjednačio u 51. minuti. Linssen je samo šest minuta kasnije ponovo doveo domaću ekipu u vodstvo, ali je Immobile u 67. poravnao rezultat na 2:2. Tri boda rimskoj ekipi donio je Murgia u 75. minuti. Senad Lulić je u igru u redovima Lazija ušao u 65. minuti kada je zamijenio Lukakua, a požutio je u 83. minuti.

Vardar je u Skoplju dočekao Zenit, a gosti su slavili s ubjedljivih 4:0 pogocima Kokorina (6. i 21.), Dzjube (39.), Ivanovića (66.) i Rigonija (90.).