Premiership
43

Hazard s dva pogotka ušao u historiju Chelseaja i donio pobjedu Plavcima u Watfordu

Eden Hazard (Foto: EPA-EFE)
U posljednjoj utakmici današnjeg dana Boxing Daya u engleskom Premiershipu Chelsea je slavio u gostima kod Watforda rezultatom 2:1.

Gosti iz Londona su već u 10. minuti imali stopostotnu priliku kada je Willian izašao sam na Bena Fostera, zaobišao ga je, ali je otišao previše ukoso i nije pogodio prazan gol.

Kada se činilo da će se na odmor otići pri rezultatu 0:0, u sudijskoj nadoknadi postignuta su dva pogotka.

Najprije je u 45+1. odbrana Watforda pogriješila, Mateo Kovačić je uposlio Edena Hazarda koji je izašao sam na Fostera, ali je za razliku od Williana uspio poslati loptu u mrežu nakon što je zaobišao golmana domaće ekipe. To je Hazardu bio 100. pogodak u dresu Plavaca čime je ušao u historiju kluba kao tek deseti igrač koji je uspio postići trocifreni broj pogodaka.

Ipak, samo dvije minute kasnije Watford je dobio posljednju priliku za pogodak u prvom poluvremenu iz kornera. Udarac iz ugla je izveo Jose Holebas, ubacio je loptu van kaznenog prostora, a Roberto Pereyra iz voleja postiže sjajan pogodak za 1:1.

U drugom poluvremenu je Hazard, ovaj put iz penala u 58. minuti postavio konačnih 2:1 i donio tri boda svojoj ekipi.