Bundesliga
21

Hat-trick Time Wernera, Leipzig na startu prvenstva najavio šampionske ambicije

Ekipa Leipziga savladala je Borussiju M'gladbach rezultatom 3:1 u susretu 3. kola njemačke Bundeslige čime su se izdvojili na prvom mjestu na tabeli.

Gosti su već u prvom poluvremenu stigli u vodstvo, a strijelac pogotka bio je Timo Werner u 38. minuti. Isti igrač je u drugoj minuti drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, postigao i drugi gol, pa je već tada pitanje pobjednika faktički bilo odlučeno.

Borussija se nakratko vratila u igru u 91. minuti kada je Embolo pogodio za 2:1, no Werner je ubrzo nakon toga postigao svoj treći gol za konačnih 3:1, čime je ujedno i kompletirao hat-trick.

Ovom pobjedom Leipzig se izdvojio na vrhu tabele Bundeslige sa devet osvojenih bodova, odnosno s tri pobjede iz prva tri kola, pa se dovođenje bivšeg trener Hoffenheima Juliana Nagelsmanna već sada ispostavio kao pravi potez.