Paulista prvenstvo
1

Hat-trick sjajnog Neymara za finale Santosa

Neymar (Foto: AFP)
Sjajni 20-godišnji brazilski nogometaš Neymar još je jednom zablistao na terenu, te je praktički sam uveo svoj Santos u finale brazilskog Paulista prvenstva.

U polufinalnom je meču Santos gostovao kod Sao Paula, ali to mu nije bila prepreka da slavi s 3-1 i izbori finalnu utakmicu gdje će igrati protiv pobjednika ogleda Guarani - Ponte Preta. Osvoji li Santos ovaj naslov, bit će im to treće uzastopno slavlje u ovom takmičenju, a to je Santosu uspjelo dalekih šezdesetih godina.

Junak utakmice bio je Neymar koji je postigao sva tri pogotka za pobjednike. Već je u 3. minuti načeo mrežu domaćeg golmana Denisa. U 31. je povećao na 2-0, dok je u 63. minuti malu nadu Sao Paulu vratio Willian Jose smanjivši na 2-1. No, sve je za domaćina propalo kada se još jednom pojavio na sceni Neymar. U 77. minuti je zaključio novim golom svoju odličnu predstavu, te je uveo Santos u finale.

Inače, Neymar je najbolji strijelac Paulista prvenstva sa 16 pogodaka.

Paulista prvenstvo, polufinale:

Sao Paulo - Santos 1-3 (Willian Jose 63 / Neymar 3, 31, 77) Guarani - Ponte Preta (kasnije)