2

Hat-trick Marice za pobjedu Rumunije

Ciprian Marica
Reprezentativna nogometna sedmica na evropskom tlu se tek zagrijava, a u utorak je odigrano nekoliko prijateljskih utakmica. Posebno se istaknuo 27-godišnji Rumun Ciprian Marica.

Rumunija se u Bukureštu poigrala s reprezentacijom Trinidada i Tobaga, te pobijedila 4-0. Marica, nogometaš Schalkea, je postigao tri od četiri domaća pogotka, a onaj posljednji je djelo, odnosno, autogol Cyrusa. Marica je dva zabio za samo tri minute prvog dijela (31. i 33. minuta), a potom zaokružio priču pogotkom za 4-0 u 81. minuti.

Bugarska je na kazahstanskom tlu savladala domaćina 2-1, a strijelci u pobjedi Bugarske su bili Iliev u 55. i Ivanov u 60. minuti.

Prijateljske utakmice:

Rumunija - Trinidad i Tobago 4-0 (Marica 31, 33, 81, Cyrus 50-ag) Kazahstan - Bugarska 1-2 (Shomko 89 / Iliev 55, Ivanov 60) Poljska - Lihtenštajn (kasnije)