13

Hat-trick Kaloua u pobjedi Herthe nad M'Gladbachom, Ibišević odigrao cijeli meč

U prvoj utakmici 10. kola Bundeslige Hertha je na svom terenu savladala Borussiju M'Gladbach rezultatom 3:0.

Iako je poražen u proteklom kolu u gostima od Hoffenheima, tim iz Berlina može biti prezadovoljan dosadašnjim učinkom u sezoni, jer trenutno je treći tim Bundeslige.

Slično se ne može reći za M'Gladbach koji sada ima niz od pet vezanih ligaških utakmica bez pobjede i nalazi se na 11. mjestu koje će zadržati i nakon što se odigraju ostali mečevi, jer Schalke je 12. sa osam bodova i ne može prestići Borussiju.

Sve golove na večerašnjoj utakmici postigao je Salomon Kalou (18', 33' i 84'). Ovo su njegovi prvi golovi u ligi ove sezone.

Gosti su od 39. minute ostali bez Kramera koji je dobio drugi žuti karton.

Bh. reprezentativac i kapiten Herthe Vedad Ibišević odigrao je svih 90 minuta. Jako dobru šansu za gol Ibišević je imao u 59. minuti kada je šutirao glavom, ali je Sommer odbranio.