La Liga
0

Hat-trick Ibaija Gomeza u velikom preokretu Alavesa protiv Girone

Ekipa Alavesa upisala je veoma bitnu pobjedu u meču 14. kola španske La Lige, a oni su kao gosti nakon velikog preokreta slavili protiv Girone rezultatom 3:2.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, da bi domaća ekipa u 59. minuti pogotkom Stuanija stigla u vodstvo. Samo tri minute nakon toga, Juanpe postiže novi gol i tako svojoj ekipi donosi prednost od 2:0.

Alaves je nakon toga krenuo s puno ofanzivnijom igrom, a do smanjenja rezultata stižu u 72. minuti kada Ibai Gomez postiže prvi pogodak.

Kada su svi očekivali da će Girona mirno privesti meč kraju, strijelac prvog pogotka za Alaves Ibai prvo u 87. minuti, a nakon toga i u 93. minuti postiže dva pogotka za veliki preokret i tri boda svoje ekipe.

Nakon 14 odigranih utakmica Girona se nalazi na 12. poziciji sa osvojenih 17 bodova, dok je Alaves ostao u zoni ispadanja i na svom kontu ima devet bodova.