Bundesliga
7

Hat-trick i asistencija Krusea za prvu Werderovu pobjedu u sezoni

Nogometaši Werdera pobijedili su na Weserstadionu u okviru 12. kola Bundeslige ekipu Hannovera s uvjerljivim rezultatom 4:0.

Ekipa iz Bremena je u prvom poluvremenu imala više od igre, ali ni gosti nisu bili bezopasni pa su se oba golmana, Pavlenka i Esser istakli s nekoliko dobrih intervencija.

Ipak, šest minuta prije odlaska na odmor Werder je došao u vodstvo nakon što je na asistenciju Krusea pogodio Bartels.

Sjajni Kruse je potom eksplodirao u drugom poluvremenu.

Prvo je u 55. minuti iskoristio dodavanje Bargfredea i udvostručio prednost Werdera, a onda je samo četiri mniute kasnije na asistenciju Bartelsa uvećao prednost na 3:0.

Konačan rezultat Kruse je postavio u 78. minuti na još jednu asistenciju danas također sjajnog Bartlesa.

Werder je tako ostvario prvu pobjedu u sezoni i sada je na 16. mjestu Bundeslige, dok je Hannover ostao na osmoj poziciji.