Primera
0

Hat-trick Higuaina u pobjedi Real Madrida

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u gostima Espanyol s 4-0 u posljednjoj utakmici 6. kola španskog prvenstva.

Umjesto povrijeđenog francuskog napadača Karima Benzeme, trener Real Madrida Jose Mourinho postavio je u vrh napada Argentinca Gonzala Higuaina, a ovaj je isporučio hat-trick. Prvi je gol zabio u 17. minti na asistenciju Cristiana Ronalda, a za drugi gol asistirao mu je Alvaro Arbeloa. U 89. minuti je Higuain postigao i svoj treći pogodak, a prije njega je strijelac za ''kraljevski klub'' bio i Jose Callejon u 82. minuti. I njemu je asistirao Ronaldo.

Higuain je sva tri gola zabio desnom nogom. Posebno je lijep bio onaj drugi, kada je na dubinsko dodavanje Arbeloe iz prve opalio i pogodio suprotni ugao. Na sličan je način poentirao i kod prvog pogotka.

Real Madrid u ovoj utakmici nije bio baš toliko bolji kako sugerira konačni rezultat. No, za Mourinhovu ekipu je daleko najvažnije da je upisala i drugu uzastopnu pobjedu u Primeri, a treću u nizu u svim takmičenjima.

Real Madrid je ovom pobjedom skočio na treće mjesto na tabeli s 13 bodova, jednim manje od vodećeg dvojca, Barcelone i Levantea.

Primera, 6. kolo:

Atletico Madrid – Sevilla 0-0 Betis – Levante 0-1 (Juanlu 33)

Real Sociedad - Athletic Bilbao 1-2 (Martinez 61 / Llorente 34, 70) Sporting Gijon – Barcelona 0-1 (Adriano 12) Espanyol – Real Madrid 0-4 (Higuain 17, 66, 89, Callejon 82)

1. Barcelona 6 4 2 0 23-4 +19 14
  2.  Levante		6	4	2	0	8-3	+5	14

3.  Real Madrid		6	4	1	1	20-5	+15	13

4.  Malaga		6	4	1	1	10-4	+6	13

5.  Valencia		6	4	1	1	9-6	+3	13

1.  Sevilla		6	3	3	0	6-3	+3	12

2. Betis 6 4 0 2 9-7 +2 12
  3. Madrid 6 2 2 2 8-6 +2 8