Premiership
9

Hat-trick Harryja Kanea u sigurnoj pobjedi Tottenhama protiv Burnleyja

Ekipa Tottenhama slavila je u pretposljednjem meču 19. kola engleskog Premiershipa, a Spursu su rezultatom 3:0 pobijedili Burnley na gostujućem terenu.

Već u sedmoj minuti ekipa iz sjevernog Londona stigla je u vodstvo. Glavni sudija Martin Oliver pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Harry Kane koji je pogodio za 1:0.

Do poluvremena su Pijetlovi pokušali postići drugi pogodak, ali u tome nisu uspjeli, pa je rezultat nakon prvih 45 minuta bio onaj iz sedme minute. U nastavku je Burnley krenuo po izjednačenje, a pitanje pobjednika riješeno je u 69. minuti kada Kane koristi asistenciju Sissokoa i postiže svoj drugi pogodak.

Konačnih 3:0 postavio je junak ovog susreta Harry Kane koji je u 79. minuti nakon asistencije Allija kompletirao hat-trick i svojoj ekipi donio tri boda.

Nakon 19 odigranih kola Tottenham se nalazi na petoj poziciji sa 34 osvojena boda dok je Burnley ostao na sedmoj poziciji i ima 32 osvojena boda.