Hat-trick Griezmanna: Atletico Madrid razbio Sevillu i nastavio potjeru za Barcelonom

25.2.2018. u 22:34
14
6
14
Ekipa Atletico Madrida savladala je Sevillu u meču 25. kola španske La Lige, a ekipa Diega Simeonea na kraju je slavila rezultatom 5:2.
Sam početak meča protekao je u opreznoj igri i s jedne i s druge strane, a prvu veliku grešku koju su napravili domaći igrači Atletico Madrid pretvorio je u pogodak.

Diego Costa iskoristio je veliku grešku nesigurne odbrane Seville i pogodio za 1:0 u 29. minuti, a pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti, Antoine Griezmann postiže fenomenalan pogodak desnom nogom s vrha kaznenog prostora.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 51. minuti kada Griezmann s bijele tačke postiže svoj drugi, a za Atletico Madrid treći pogodak čime je svojoj ekipi 40 minuta prije kraja meča osigurao mirnu završnicu.

Jorgandžije se tu nisu zaustavile, pa je već u 65. minuti Koke postigao četvrti pogodak, a u 81. minuti Griezmann je kompletirao hat-trick te je povećao vodstvo Atletico Madrida na 5:0.

Nakon toga, gostujući igrači su se malo opustili, pa je Sevilla do kraja postigla dva utješna pogotka preko Sarabije i Nolita.

Ovom pobjedom, Atletico Madrid ostao je na drugoj poziciji sa sedam bodova manje od prvoplasirane Barcelonem, dok je Sevilla sada na petom mjestu i nakon 25 odigranih utakmica na svom kontu ima 39 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu, Atletico Madrid očekuje domaći susret protiv Leganesa, a onda gostovanje kod Barcelone.