Sjajna forma
480

Hat-trick fantastičnog Kodre u pobjedi Grasshopersa protiv Lugana

Nogometaši Grasshoppersa pobijedili su na Letzigrund stadionu u okviru 31. kola švicarske Super lige ekipu Lugana rezultatom 4:3.

Domaćini su dominirali u prvom poluvremenu i nagrada je stigla u 25. minuti kada je Djuricin pogodio na asistenciju Bergstroma.

Ipak, sedam minuta prije odlaska na odmor Lugano je izjednačio nakon što je Carlinhos postigao gol iskoristivši dodavanje Piccinocchija.

U nastavku meča uslijedio je šou našeg reprezentativnog napadača Kenana Kodre.

Prvo je u 48. minuti ponovo doveo domaće u vodstvo, a potom pola sata prije kraja meča i uvećao prednost na 3:1.

Ipak, gosti se nisu predavali i golom Carlinhosa iz penala te autogolom Cvetkovića tri minute prije kraja meča su ponovo stigli do izjednačenja.

I kada su svi mislili da će današnji akteri podijeliti bodove, ponovo se ukazao Kodro i svojim trećim golom na današnjoj utakmici donio tri boda domaćoj ekipi.

Grasshoppers je tako prestigao upravo Lugao i sada je na sedmoj poziciji Super lige.