Prijateljski meč
95

Harry Kane golom sa 50 metara u 93. minuti donio pobjedu Tottenhamu protiv Juventusa

K. H.
Ekipa Tottenhama ostvarila je pobjedu protiv Juventusa u prijateljskom meču odigranom u sklopu International Champions kupa rezultatom 3:2, a pobjedu Pijetlovima donio je Harry Kane golom u 93. minuti sa centra igrališta.

Prvi pogodak postignut je u 30. minuti kada je Tottenham golom Lamele stigao u vodstvo. Argentinac se našao na prvom mjestu i loše odbijenu loptu Buffona pospremio je u gol za vodstvo svoje ekipe, što je ujedno bio i rezultat prvih 45. minuta.

U 56. minuti Juventus stiže do poravnanja. Sjajnu akciju odigrali su Higuain i Bernadeschi, a ovaj prvi lijepim udarcem matira golmama Tottenhama i donosi poravnanje Staroj dami. Samo četiri minute nakon toga, De Sciglio se lijepo ubacio, dodao do Ronalda koji donosi preokret Juventusu.

[TWITTER]1152934831279525888[/TWITTER]

Igrala se 65. minuta kada je Ndombele lijepo dodao do Lucasa Moure koji pogađa za 2:2, a pobjedu Tottenhamu fantastičnim pogotkom sa centra igrališta donio je Harry Kane u 93. minuti kada je postavio i konačnih 3:2.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić na terenu je proveo 76. minuta, kada je umjesto njega u igru ušao Muratore.