151

Haris Handžić asistent i strijelac u remiju Ufe i Spartaka

Bh. nogometaš Haris Handžić upisao je asistenciju i pogodak u remiju njegove Ufe kod Spartaka u Moskvi u okviru 1. kola ruske Premier lige.

Odlično je Ufa otvorila ovu utakmicu i povela u 17. minuti golom Harisa Handžića, koji je pogodio nakon asistencije Safronidija.

Domaći su uzvratili u 25. minuti golom Tascija. Potom je nesmotrenost u 32. minuti skupo platio Frimpong, pa je isključen, a Ufa je ostala sa igračem manje na terenu. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 1:1.

Iako je igrača bez Frimponga, Ufa je uspjela doći u vodstvo. Sjajni Handžić je ovog puta bio u ulozi asistenta, a Stotsky je u 67. minuti pogodio za 2:1.

Ipak, na žalost igrača i navijača Ufe, Spartak je pogotkom Ze Luisa nakon asistencije Kombarovog iz 79. minute spasio bod na ovoj utakmici.

Iako je njegova ekipa osvojila bod, ovo je zaista sjajan start sezone za Handžića.