Duel u Antaliji
194

Haos na prijateljskom duelu: Sukobili se igrači Borca i ruskog drugoligaša, utakmica prekinuta

E. B.
Prijateljska utakmica u Antaliji između Borca i ruskog drugoligaša Dinama iz Mahačkale je prekinuta nakon velikog sukoba na terenu u kojem su učestvovali svi nogometaši.

Dinamo je bolje otvorio meč i poveo u 32. minuti pogotkom Zalimhana Jusupova, a pred sami kraj prvog poluvremena Alen Jurilj je pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu obje ekipe su u pojedinim trenucima igrale pregrubo, a sve je eskaliralo tri minute prije kraja susreta kada je Slobodan Đekić bespotrebno udario jednog nogometaša Dinama nakon čega je nastao haos.

Svi igrači i stručni štabovi su učetvovali u naguravanju uz nekoliko udaraca, a na kraju je sudija odlučio poslati igrače u svlačionice i okončati susret dvije minute prije kraja 90. minute, a situaciju možete pogledati pri kraju priloženog videa.

Borac je na ovaj način nastavio loš niz u Antaliji jer nema pobjede u četiri utakmice.

Prije današnjeg remija lider Premijer lige BiH je poražen od ruske Baltike (2:0), armenskog Pjunika (2:0) i austrijskog Tirola (1:0).