2

Hannoverov Haggui suspendiran na jednu utakmicu

Karim Hagui
Karim Hagui
Tunižanin Karim Haggui, nogometaš njemačkog Bundesligaša Hannovera 96, kažnjen je s jednom utakmicom suspenzije za dobivanje crvenog kartona u susretu 2. kola grupe L Evropske lige.

Hannover je u četvrtak ugostio ekipu španskog Levantea na AWD Areni, te slavio s 2-1, uprkos isključenju spomenutog Hagguija nakon manje od devet minuta igre u prvom poluvremenu.

Tunižanin je skrivio jedanaesterac koji je Michel realizirao za vodstvo gostiju, no Levante brojčanu i rezultatsku prednost nije uspio sačuvati do samog kraja utakmice. Szabolcs Huszti zabio je za izjednačenje u 21. minuti, također iz penala, a konačnih 2-1 postavio je u četvrtoj minuti nastavka Bjelokošćanin Didier Ya Konan.

Hannover sljedeću utakmicu grupne igre u Švedskoj kod Helsingborga 25. ovog mjeseca.