Super liga
0

Hajradinović, Rahmanović i Višća pogađali u Turskoj, Konyaspor se popeo na drugu poziciju

Bh. nogometaši Haris Hajdarinović, Amar Rahmanović i Edin Višća postigli su pogotke danas u mečevima 16. kola turske Superlige.

Bašakšehir i Kašimpaša su igrali susret u 14:00 sati, a konačan rezultat bio je 2:1 za domaći tim. Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a u 53. minuti Višća je pogodio za vodstvo Bašakšehira.

[TWITTER]1469672266359312393[/TWITTER]

U 78. minuti Hajradinović, koji je u igru ušao samo 11 minuta prije toga, pogađa za 1:1, no pobjedu Bašakšehiru u finišu meča donio je Tekdemir. Gol za tri boda postignut je u drugoj minuti sudijske nadoknade.

[TWITTER]1469678745128734720[/TWITTER]

Još jedan bh. nogometaš koji nastupa u Turskoj - Amar Rahmanović, bio je strijelac za svoj tim, a njegov Konyaspor je rezultatom 4:1 slavio protiv Karagumruka u gostima.

[TWITTER]1469623350951661573[/TWITTER]

U ovom susretu još su igrali Amir Hadžiahmetović i Ibrahim Šehić, dok Marin Aničić nije dobio šansu za igru.

Zanimljivo je i to da je ekipa Trabzonspora danas doživjela prvi poraz u sezoni, a oni su rezultatom 2:1 izgubili od Antalyaspora u gostima.

Ipak, oni ostaju lideru na tabeli sa 39 osvojenih bodova, devet više od Konyaspora koji je na drugom mjestu.