1

Hajradinović isključen nakon naguravanja sa svojim golmanom

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Hajradinović je dobio direktan crveni karton u jučerašnjem susretu Stromsgodseta i Haugesunda u norveškom prvenstvu.

Stromsgodset je slavio nad Hajradinovićevom ekipom sa 2:0, a gosti su završili utakmicu s dva igrača manje.

Najprije je Kiss dobio dva žuta kartona u 20. i 28. minuti, a devet minuta prije kraja meča Hajradinović, koji igra u Haugesundu kao posuđen grač iz Genta, je isključen nakon dvije poprilično sumnjive situacije.

Najprije je sudija Johnsen neopravdano dodijelio kazneni udarac za domaćina pri rezultatu 2:0, iako je više nego očigledno da je Hajradinović napravio prekršaj van kaznenog prostora.

Potom je golman Haugesunda Per Kistian Bratveit krenuo da kritikuje našeg mladog reprezentativca, koji ga je u dva navrata odgurnuo od sebe, te mu je tbog toga Johnsen pokazao put u svlačionicu.

"Pokušao sam da izbijem loptu i napravio sam prekršaj, ali je to bilo van kaznenog prostora. Bratvei je krenuo da galami na mene, a ja sam ga samo odgurnuo, nisam ga udario. Nemam nikakvih problema sa njim". izjavio je Hajradinović poslije meča.

Hajradinović je postigao jedan od dva gola naše U-21 reprezentacije u ovom ciklusu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.