HNL
22

Hajduk važnom pobjedom obilježio 111. rođendan kluba, Kalinić debitovao asistencijom

(Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometaši Hajduka obilježili su 111. rođendan kluba pobjedom protiv Slaven Belupa na Poljudu rezultatom 3:1, a u susretu 23. kola Hrvatske nogometne lige debi je upisao i Nikola Kalinić koji je kao veliko pojačanje došao u Split.

Hajduk je sjajno otvorio meč, a već nakon prvih 45 minuta imali su vodstvo od 2:0. Prvo je nakon lijepe akcije i asistencije Kalinića Sahiti izašao sam ispred gostujućeg golmana i nije mu bilo teško da pogodi za 1:0.

U 26. minuti, odnosno 13 minuta nakon vodećeg gola, Grgić pogađa za 2:0, za veliko slavlje na Poljudu gdje je domaćim navijačima bilo jasno da je Hajduk blizu trijumfa.

Vratio se Slaven Belupo u 52. minuti kada je Zapata pogodio za 2:1, no da neće imati previše šansi bilo je jasno u 62. minuti kada je Bosec dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Konačnih 3:1 postavio je Livaja golom s bijele tačke u 71. minuti, nakon čega je Hajduk mirno priveo utakmicu kraju.

Tim iz Splita trenutno je na drugoj poziciji na tabeli sa 44 osvojena boda, pet manje od Dinama koji je prvi sa 49 osvojenih bodova.