Posljednji korak
43

Hajduk u 93. minuti ispao iz Evropske lige, Partizan se plasirao u play-off

Steaua - Hajduk (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši beogradskog Partizana plasirali su se u play-off kvalifikacija za Evropsku ligu nakon što su u dva susreta ukupnim rezultatom 5:3 bili bolji od danskog Nordsjaellanda.

Prije sedam dana u Danskoj bilo je 2:1 za srbijansku ekipu, a večeras je Partizan slavio rezultatom 3:2.

Već u 11. minuti na semaforu je bilo 1:1. Nakon što je Skov Olsen doveo goste u vodstvo, ekspresno je izjednačio Miletić.

Do odlaska na odmor Partizan je uspio preokrenuti rezultat preko Jankovića i uvećati vodstvo zahvaljujući golu Markovića. Konačnih 3:1 postavio je Amon 14 minuta prije kraja meča.

Starter u pobjedničkoj ekipi bio je bh. internacionalac Goran Zakarić, koji je zamijenjen u 80. minuti.

Partizan će za ulazak u grupnu fazu Evropske lige igrati protiv turskog Bešiktaša, koji je izbacio LASK iz Linza.

Hajduk je poražen u Bukureštu od Steaue rezultatom 2:1 i budući da u Splitu u prvoj utakmici nije bilo pogodaka oprostili se od igranja u Evropi ove sezone.

Gol vrijedan prolaza Rumuna postigao je Gnohera u posljednjim trenucima susreta, tačnije u 93. minuti.

Prethodno je Gnohera iz penala doveo Steauu u vodstvo, dok je izjednačenje Hajduku donio Said osam minuta prije kraja meča.

Steaua će u posljednjoj utakmici kvalifikacija igrati protiv Rapida iz Beča.