Pobjeda Splićana
0

Hajduk se ubjedljivim trijumfom vratio na prvo mjesto, pogodio i mladi bh. napadač

E. K.
Hajduk - Slaven Belupo (Foto: HNK Hajduk/Facebook)
Nogometaši splitskog Hajduka su u 22. kolu HNL-a pobijedili Slaven Belupo ubjedljivim rezultatom 4:0 i tako se vratili na prvo mjesto na tabeli.

Na prvi pogodak se čekalo do druge minute nadoknade prvog dijela kada je Nikola Kalinić na asistenciju Josipa Brekala postavio rezultat prvog dijela.

U 48. se i sam Brekalo upisao u strijelce i postigao prvi pogodak u dresu splitskog kluba, a tri minute kasnije Anthony Kalik je postigao treći gol za Hajduk.

Konačan rezultat susreta je postavio mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Filip Čuić koji je pogodio u 68. minuti susreta na asistenciju Emira Sahitija.

Hajduk je prvi na tabeli sa 45 bodova iz 22 odigrane utakmice, bodom više i utakmicom više od drugoplasirane Rijeke i četiri boda i utakmicu više od Dinama dok je Slaven sedmi sa 26 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu Hajduk će gostovati kod Rudeša dok će Slaven Belupo na svom terenu dočekati sastav Istre.