Opet savladali Šibenik
0

Hajduk osvojio Kup Hrvatske, Ibričić strijelac

Sarajevo-x.com
Nogometaši Hajduka osvojili su Kup Hrvatske za sezonu 2009./10. I u revanš utakmici finala Kupa savladali su ekipu Šibenika, ovaj put s 2-0.

Iako je Šibenik bio bolja ekipa u prvih 45. minuta, splitski "bili" su na odmor otišli s prednošću od 1-0.

Zaslužan za to bio je Vukušić, koji je nakon duplog pasa s našim Ibričićem ušao u šesnaesterac i pogodio nakon što se lopta odbila od desnu stativu.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno lošije nego prvo, pa Hajduk nije imao većih problema da očuva prednost iz prve utakmice (2-1). Na kraju, slavlje Hajduka ovjerio je naš reprezentativac Ibričić, pogodivši s penala u sudijskoj nadoknadi.

Za Šibenik je nastupio bh. internacionalac Ermin Zec.

Hajduk je po peti put osvojio "Rabuzinovo sunce", ali tek prvi put u posljednjih sedam godina. Šibeniku ostaje utjeha da je već sam ulazak u finale najveći uspjeh u istoriji kluba.