Upisao prvi nastup
49

Hadžikadunić nakon gotovo četiri mjeseca debitovao u Španiji i prvi put zaigrao za Mallorcu

Reprezentativac Bosne i Hercegovine u nogometu Dennis Hadžikadunić danas je nakon deset mečeva na klupi ili na tribinama Mallorce debitovao za ovaj španski tim.

On je od prve minute zaigrao u meču 28. kola La Lige protiv Valladolida u gostima, a konačan rezultat na kraju je glasio 3:3.

Domaći tim je bolje otvorio meč i preko Pereza u 33. minuti došao u vodstvo od 1:0, no s dva brza gola Muriqija i Morlanesa u 53. i 58. minuti gosti dolaze do preokreta.

Učinak Hadžikadunića u prvom meču za Mallorcu

Uslijedio je novi preokret, ovaj put domaće ekipe koja postiže dva pogotka preko Amallaha u 68. i Monchua u 86. minuti i tada se činilo da će doći do pobjede.

I onda, u samom finišu meča, Muriqi postiže svoj drugi, a za Mallorcu treći gol, kojim je postavio konačan rezultat (3:3).

Bh. štoper Dennis Hadžikadunić je odigrao svih 90 minuta u dresu Mallorce i pružio je solidnu partiju, iako je njegov tim primio tri pogotka.

Na kraju je nagrađen ocjenom 6,3 i najbolje je ocijenjeni igrač u odbrani svog tima.