U dobroj formi
36

Hadžiahmetović spasio Konyaspor poraza, postigao prvi i posljednji gol na utakmici

Hadžiahmetović proslavlja prvi pogodak (Foto: Konyaspor)
Nogometaši Konyaspora i Alanyaspora podijelili su bodove u 15. kolu turske Super lige odigravši neriješeno 2:2, a utakmicu je obilježio bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović.

Naš veznjak je sredinom prvog poluvremena postigao pogodak iz penala i doveo domaće u vodstvo, a 1:0 je bio i rezultat prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku meča gosti dolaze do preokreta. Prvo je Bayir izjednačio u 65. minuti, a u 78. Koka je iz penala doveo Alanyaspor u vodstvo.

Konyaspor je krenuo žestoko u napade kako bi stigli do izjednačenja, a do tog cilja su došli u 11. minuti sudijske nadoknade.

Bio je to novi, treći penal na utakmici, a Hadžiahmetović je realizovao svoj drugi udarac s bijele tačke za konačnih 2:2.

Inače, Hadžiahmetoviću su ovo bili prvi golovi u turskom prvenstvu, a ranije je upisao dvije asistencije.

Konyaspor se nalazi na šestom mjestu Super lige, dok je Alanyaspor na devetoj poziciji.