Majstorski potez
15

Hadžiahmetović postigao fantastičan pogodak u remiju Konyaspora i Trabzonspora

Trenutak kada je Hadžiahmetović uputio udarac (Foto: Screenshot)
Nogometaši Konyaspora i Trabzonspora podijelili su bodove u 41. kolu turske Super lige odigravši neriješeno 1:1, a utakmicu je obilježio majstorski pogodak bh. reprezentativca Amira Hadžiahmetovića.

Gosti su bili u velikim problemima već od 19. minute kada je zbog žestokog starta isključen Asan, ali prvo poluvrijeme je okončano bez pogodaka.

Uslijed velikih napada domaćina, Tranzonspor je u 64. minuti došao do vodstva preko Bakera, a osam minuta prije kraja meča na scenu je stupio Hadžiahmetović.

Naš veznjak je na ivici šesnaesterca dočekao jednu loptu nakon kornera, lijepo je prebacio preko svog čuvara, a onda iz prve volej udarcem pogodio mrežu gola gostiju za konačnih 1:1.

Osim Hadžiahmetovića, za domaću ekipu od prve minute igrali su još Ibrahim Šehić i Amar Rahmanović, dok je Deni Milošević izostao zbog povrede mišića.

Konyaspor je ostao na 11. mjestu turske Super lige, dok je Trabzonspor na četvrtoj poziciji.