38

Haaland se osramotio kao nikad u karijeri: Pogledajte promašaj iz derbija Manchestera

D. P.
Trenutak kada je Haaland prebacio gol (Foto: Screenshot)
Jedan od najboljih napadača današnjice Erling Haaland upisao je vjerovatno najveći promašaj u karijeri i to kada je najviše trebalo, u derbiju Manchestera.

Manchester United iznenađujuće vodi rezultatom 1:0 na gostovanju kod svog najvećeg rivala, a to je omogućio sjajan pogodak Marcusa Rashforda iz osme minute.

Manchester City je očekivano dominirao tokom svih 45 minuta, ali je šansu utakmice propustio Erling Haaland u nadoknadi prvog dijela.

Phil Foden je sjajno odigrao povratnu loptu glavom u peterac, a Norvežaninu je preostalo "samo" da je smjesti u praznu mrežu Uniteda. Međutim, to se nije dogodilo.

Haaland je unutrašnjim dijelom stopala pokušao pogoditi praznu mrežu, ali je prebacio čitav gol i ostavio sve gledatelje u čudu. Definitivno nešto na što nismo navikli od norveškog napadača.

Promašaj pogledajte ovdje.

Zanimljiva je i reakcija Pepa Guardiole koji nije mogao vjerovati šta je njegov napadač promašio.