Ubjedljiva pobjeda
25

Guardiolin Manchester City nemilosrdan prema Sliškovićevom Kitcheeu

Ekipa Manchester Cityja bez većih problema savladala je Kitchee koji s klupe predvodi Blaž Slišković rezultatom 6:1.

U prvom poluvremenu Manchester City je bio apsolutni gospodar terena, a ekipa Pepa Guardiole uspjela je postići tri pogotka. Prvi je postigao David Silva u 14. minuti, uslijedio je pogodak Sanea u 40. minuti, a potom i gol Sterlinga u 43. minuti.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 55. minuti, Sane postiže svoj drugi, a za Manchester City četvrti gol, dok je rezervista Touaizi u 80. minuti pogodio za 5:0.

Utješni pogodak Kitchee je postigao u 85. minuti preko Tsz-Chuna, a konačnih 6:1 postavio je Pozo u 88. minuti.

Ovaj susret ujedno je bio i debi na klupi Kitcheea za bivšeg trenera Zrinjskog i selektora reprezentacije BiH Blaža Sliškovića, a susret protiv Guardiolinog Manchester Cityja svakako će biti odlično iskustvo za njegove igrače.