8

Guardiola debitovao u FA Cupu: Manchester City pregazio West Ham

Manchester City je u trećem kolu FA Cupa u gostima na Olimpijskom stadionu u Londonu demolirao West Ham pobijedivši rezultatom 5:0.

Ovo je bio debitantski nastup u FA Cupu za trenera Manchester Cityja Pepa Guardiolu. Rezultat kazuje da je španski stručnjak imao debi iz snova.

Za West Ham je ovo najteži domaći poraz u ovom takmičenju u historiji kluba.

Tokom prvih pola sata igre City je bio bliži pogotku, ali rezultat se nije mijenjao. Potom je dosuđen penal na Građane što je izazvalo buru negodovanja domaćih igrača. Siguran sa bijele tačke u 33. minuti bio je Yaya Toure.

City je vodstvo udvostručio već u 41. minuti kada je Nordtveit postigao autogol. Samo dvije minute kasnije Silva postiže gol za 3:0 i bilo je skoro jasno ko će izaći kao pobjednik.

Za potpuni potom tima koji s klupe predvodi Slaven Bilić pobrinuli su se Aguero (50') i Stones (84'). Ovo je bio 11. Aguerov nastup za City u FA Cupu pri čemu je postigao čak 10 golova, dok je Stones postigao svoj prvjenac za City.