La Liga
6

Griezmann u prvoj minuti donio pobjedu Atletico Madridu protiv Malage

Ekipa Atletico Madrida upisala je minimalnu pobjedu na gostovanju kod Malage u meču 23. kola španske La Lige.

Ključni trenutak na meču desio se u prvoj minuti kada najbolji igrač Jorgandžija Antoine Griezmann koristi grešku odbrane Malage i pogađa za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:0.

Malaga je dobru priliku za poravnanje imala u 18. minuti kada Ideye šutira glavom pored gola, a do kraja meča ekipa Diega Simeonea odigrala je sjajno u odbrani i upisala pobjedu.

S nova tri boda, Atletico Madrid je ostao na drugoj poziciji španske La Lige sa osvojenih 52 boda, šest manje od Barcelone koja svoj meč igra protiv Getafea na Camp Nou.

S druge strane, Malaga je ostala na posljednjem mjestu i nakon 23 kola ima 13 osvojenih bodova.