Minimalan trijumf
19

Gremio savladao Pachucu i ušao u finale Svjetskog klupskog prvenstva

Nogometaši Gremija su savladali Pachucu s minimalnih 1:0 i na taj način se plasirali u finale Svjetskog klupskog prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Nakon 90 minuta susreta između brazilske i meksičke ekipe nije bilo pogodaka, te je susret otišao u produžetke.

U 95. minuti desio se ključni momenat kada je Everton nakon solo akcije postigao lijep pogodak sa 15-ak metara iskosa sa lijeve strane.

Pachuca je pokušala stići do izjednačenja i penala, ali nije u tome uspjela. Meksikancima nije pomoglo ni prestrogo isključenje Guzmana u 110. minuti kada mu je sudija Felix Brych pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu nakon ne pretjerano grubog starta.

Gremio će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Real Madrid - Al Jazira koji se igra sutra od 18 sati.

Ranije danas Urawa je u susretu za peto mjesto nadigrala Wydad rezultatom 3:2.