Treći naslov
1

Gremio pobjedom u uzvratnom meču protiv Lanusa osvojio Copa Libertadores

Ekipa Gremija osvojila je Copa Libertadores pobjedom u uzvratnom meču protiv Lanusa na gostujućem terenu rezultatom 2:1.

Brazilci su u prvom susretu na domaćem terenu pobijedili rezultatom 1:0, a u 27. minuti uzvratnog meča u Argentini stigli su u prednost pogotkom koji je postigao Fernandinho.

Pitanje pobjednika riješeno je u 42. minuti kada Luan postiže prelijep pogodak i tako dovodi svoju ekipu u vodstvo od 2:0.

Lanus je u nastavku susreta pokušao stići do velikog preokreta, ali osim utješnog pogotka Sanda u 72. minuti nisu uspjeli uraditi ništa više.

Gosti su u 83. minuti ostali i s igračem manje nakon što je dva uzastopna žuta kartona dobio Ramiro, ali to nije napravilo dodatni problem Brazilcima koji su na kraju proslavili osvajanje najelitnijeg nogometnog takmičenja u Južnoj Americi.

Ovo je za Gremio treći put da dižu pehar Copa Libertadoresa, a najviše puta osvojio ga je Independiente (7).