Grupa J
65

Grčka izgubila kući od Armenije, Finska rutinski savladala Lihtenštajn

Večeras su odigrane i ostale dvije utakmice u okviru četvrtog kola kvalifikacione grupe J za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Veliko iznenađenje priredila je Armenija koja je savladala Grčku u gostima rezultatom 3:2 i napravila pravu pometnju na tabeli.

Alexander Karapetian je u 8. minuti pogodio za vodstvo Armenije, a na 2:0 povisio je Gevorg Ghazaryan u 33. minuti. Zeca je u 54. minuti smanjio na 2:1, a potom je u 74. minuti Tigran Barseghyan ponovo odveo Armeniju na dva gola razlike. Konačnih 3:2 postavio je Kostas Fortounis u 87. minuti.

Finska je rutinski slavila u Lihtenštajnu rezultatom 2:0. Teemu Pukki je u 37. minuti pogodio za vodstvo gostiju, a konačan rezultat postavio je Benjamin Kallman u 57. minuti susreta.