Presudio jedan gol
26

Granqvist iz penala pogodio za trijumf Švedske nad Južnom Korejom

Nogometaši Švedske savladali su Južnu Koreju rezultatom 1:0 u prvom kolu grupe F na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Šveđani su napadali od početka susreta, dok se Južna Koreja orijentisala isključivo na odbranu svog gola i tek su sporadičnim kontranapadima pokušavali ugroziti Olsena.

Prvu veliku priliku Šveđani su propustili u 20. minuti kada je Berg šutirao iz peterca, ali je Cho fantastičnom intervencijom spasio svoj gol.

U 56. minuti Cho je bio ponovo siguran kada je Toivonen šutirao glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

Odlučujući pogodak je postignu u 65. minuti susreta kada je nakon asistencije VAR-a arbitar Aguilar dosudio kazneni udarac za evropsku selekciju nakon što je Kim srušio Claessona u kaznenom prostoru. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Granqvist za konačnih 1:0.

Južna Koreja je do izjednačenja mogla stići u 90+1. minuti, no Hwang je glavom sa desetak metara šutirao pored gola.