5

Granada povela, pa je Atletico pregazio, hat-trick Carrasca

(Foto: EPA)
U 8. kolu La Lige Atletico Madrid je na svom Vicente Calderonu rezultatom 7:1 slavio protiv Granade.

Atletico je ovom pobjedom ostao jedna od tri neporažene ekipe La Lige. Preostale dvije su Real Madrid, koji večeras gostuje Betisu, i Villarreal, koji sutra dočekuje Celtu Vigo.

Granada i dalje ostaje zakovana za posljednje mjesto tabele sa svega dva osvojena boda i ukupno 20 primljenih golova u ovoj sezoni.

Gosti su iznenađujuće poveli preko Cuence u 18. minuti, ali Atleticu nije trebalo dugo da se vrati. Do kraja poluvremena već je bilo 2:1, a strijelac oba gola bio je Carrasco (34' i 45'). Belgijanac je u 62. minuti zaokružio svoj hat-trick što je njegov prvi hat-trick u karijeri.

Potom je u 62. minuti sa klupe umjesto Gameira na teren ušao Gaitan i do kraja meča postigao još dva pogotka, u 63. i 81. minuti, za 5:1. Konačnih 7:1 postavili su Correa u 85. minuti i Tiago u 87. minuti.