La Liga
48

Gradski derbi: Barcelona protiv Espanyola ostvarila važnu pobjedu u trci za naslov prvaka

Nogometaši Barcelone pobijedili su u gradskom derbiju u okviru 35. kola La Lige ekipu Espanyola rezultatom 2:0.

Katalonci se moraju nadati Realovom kiksu, ali i nastaviti nizati pobjede do kraja sezone, a jedan od koraka u tom planu bio je i večerašnji okršaj sa Espanyolom.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je viđeno nekoliko sjajnih prilika sa obje strane. Posebno se istakao golman Lopez, koji je u nekoliko navrata odlično spasio gol Espanyola.

Barca je do gola došla nakon pet minuta igre u nastavku meča. Grešku u odbrani spremno je dočekao Suarez i mirno pogodio iz blizine za 0:1.

Nastavila je ekipa Luisa Enriquea sa dominacijom, ali i Lopez sa svojim bravuroznim intervencijama.

U 76. minuti Barcelone je udvostručila prednost. Messi je u dobroj poziciji za udarac, ali je vidio slobodnog Rakitića kojem asistira za 0:2.

I kada su gotovo svi mislili da će se sa tim rezultatom okončati meč, ukazao se ponovo danas sjajni Suarez i to nakon nove greške odbrane Espanyola. Pokupio je izgubljenu loptu odbrambenog igrača i spremio je u mrežu za konačnih 0:3.

Barcelona se sa novom pobjedom bodovno izjednačila sa Realom, od kojeg ima utakmicu više. Espanyol je ostao na devetoj poziciji.