Kraj nada za Liverpool
93

Građani slavili 4:1 u Brightonu: Manchester City riješio pitanje prvaka Engleske

Finalni obračun za prvaka Engleske krenuo je danas od 16 sati, a završen je osvajanjem titule Manchester Cityja.
  • susreti su završeni. Manchester City je postao prvak Engleske drugi put uzastopno!

82' - Liverpool je poveo sa 2:0. Sadio Mane je pogodio glavom.

72' - City je stigao i do 4:1 i tako riješio pitanje titule! Ilkay Gundogan je postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca!

64' - City vodi 3:1! Riyad Mahrez je postigao golčinu kojom vodi svoju ekipu do titule!

60' - Pola sata dijeli City od odbrane titule.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na obje utakmice.

• kraj prvog poluvremena na obje utakmice. City vodi sa 2:1 u Brightonu i ima titulu u džepu. Liverpool vodi protiv Wolvesa sa 1:0 i nada se da će Građani kiksati i primiti još jedan pogodak.

38' - City je preokrenuo u Brightonu! Aymeric Laporte nakon kornera pogađa za 2:1! Građani su ponovo prvi! Redsi su samo 21 minutu bili na liderskoj poziciji.

28' - Kakvo ludilo u Brightonu! City eskpresno stiže do izjednačenja! Sergio Aguero je pogodio i vratio Građane u život.

27' - Brighton je poveo! Glenn Murray je nakon kornera pogodio glavom! City sada zaostaje dva boda na tabeli uživo!

17' - Liverpool je poveo! Sadio Mane! Redsi su sada na prvom mjestu!

15' - U prvih 15 minuta susreta u Brightonu i Liverpoolu nema većih uzbuđenja.

1' - Susreti su počeli. Pred nama je 90 odlučujućih minuta.

Manchester City ima bod prednosti u odnosu na Liverpool pred posljednje kolo koje se igra danas i pobjedom na gostovanju kod Brightona bi odbranio titulu najbolje ekipe u Premiershipu.

Liverpool, koji dočekuje Wolverhampton, će čekati kiks Građana i trebat će im pobjeda kako bi mogli osvojiti prvu titulu prvaka Engleske nakon 1990. godine.

Liverpool će postati prvak i osvojiti prvu titulu otkako se takmičenje zove Premiership ukoliko slavi a City izgubi.

Ukoliko Liverpool osvoji bod a City izgubi, gledat će se ukupna gol-razlika, a tu je u prednosti City. Liverpool bi postao prvak pobjedom većom od četiri pogotka razlike.

U svim ostalim kombinacijama City će stići do šeste titule u historiji.