32

Građani na koljenima: Crystal Palace udaljio City od novog naslova

(Foto: EPA)
Veliku pobjedu pred svojim navijačima ostvario je tim Crystal Palacea nad favorizovanim Manchester Cityjem rezultatom 2:1.

Manchester City je cijelim tokom meča imao više od igre, ali dominacija tokom prvog poluvremena nije krunisana golom. Prvu veliku priliku na utakmici imao je Sergio Aguerro koji je pogodio stativu domaćeg gola.

Domaći igrači u vodstvo su došli u 34. minuti. Scott Dann je šutirao, Hart je loptu odbio do Murrayja koji ju je pospremio u gol Cityja. Prije nego što je Dann loptu uputio ka golu gostiju, stiče se dojam da se nalazio u nedozvoljenoj situaciji koju arbitri ipak nisu dosudili.

U nastavku su domaćima dovoljne bile tri minute da povećaju prednost. Strijelac je iz slobodnog udarca bio Jason Puncheon.

U 73. minuti veliku priliku za Manchester City propustio je Fernandinho čiji je udarac u korner skrenuo McArthur. Pet minuta kasnije gosti ipak uspijevaju postići pogodak, a strijelac je sjajnim udarcem lijevom nogom bio Yaya Toure.

Edin Džeko je večerašnju utakmicu započeo od prve minute, a u 65. ga je zamijenio Frank Lampard. Večerašnjim porazom Manchester City je pao na četvrtu poziciju na tabeli sa 61 bodom, dva manje od Arsenala i jednim manje od Manchester Uniteda.