Prvo četvrtfinale
7

GOŠK sigurnom pobjedom u Kaknju postao prvi polufinalista Kupa BiH

(Foto: E. M./Klix.ba)
Ekipa GOŠK-a plasirala se u polufinale Kupa BiH pobjedom protiv Rudara u Kaknju rezultatom 3:0.

Gosti iz Gabele u vodstvo su stigli u devetoj minuti kada je Šivšić ubacio, a u strijelce se upisao Jusufbašić koji je uz dosta sreće pogodio za 1:0. Ubrzo su gosti propustili još jednu priliku jer nisu realizovali kazneni udarac, a meč je riješen u finišu prvog poluvremena kada je Rudar ostao s igračem manje.

Drugi gol GOŠK postiže u 73. minuti kada je Mašić pogodio za 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Simeunović golom u 77. minuti.

GOŠK je tako postao prvi polufinalista Kupa BiH, a ovo im je ujedno i veliki vjetar u leđa pred nastavak takmičenja u Prvoj ligi Federacije BiH u kojoj će pokušati izboriti povratak u društvo najboljih.