38

GOŠK preokretom preuzeo vrh tabele, nastavlja se velika drama u borbi za Premijer ligu

D. P.
Gradina i Goražde remizirali bez pobjednika (Foto: FK Gradina/Facebook)
Danas je odigrano šest utakmica Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a ekipa GOŠK-a uspjela je preuzeti vrh tabele nakon velikog preokreta i pobjede nad Radnikom u Hadžićima.

GOŠK je s ciljem osvajanja tri boda stigao u Hadžiće, a duel je nakon velikog preokreta u finišu završen rezultatom 1:2.

Radnik je preko iskusnog Enisa Sadikovića došao u vodstvo u 39. minuti, ali je Gabeljanima poravnanje donio Blaž Bošković u 74. minuti. Konačnih 1:2 u samom finišu donosi Marin Vranjić.

Tako je ekipa iz Gabele uspjela da makar preko noći preuzme vrh tabele Prve lige FBiH. Šansu da ih prestignu već sutra imaju Igman i TOŠK tako da će biti velika drama.

Dobar niz nastavila je ekipa Budućnosti koja je rezultatom 2:1 savladala Jedinstvo u Bihaću i prišla vodećem GOŠK-u na samo šest bodova.

Golove za Budućnost postigli su Mujarić i Trumić, dok je Nestor bio strijelac jedinog pogotka za domaći tim.

Ekipa Tomislava na svom terenu savladala je Bratstvo rezultatom 2:0 i tako došla do vitalnog trijumfa u borbi za opstanak, dok je Zvijezda bila bolja od Mladosti na gostovanju (2:1).