Premijer liga BiH
0

GOŠK pobjedom protiv očajne Slobode završio prvu polusezonu

Ekipa GOŠK-a slavila je protiv Slobode na domaćem terenu rezultatom 2:0 i tako pobjedom završila jesenji dio Premijer lige BiH.
Uvodnih 20 minuta proteklo je bez pravih prilika na obje strane, a onda su domaći igrači, faktički iz prvog šuta u okvir gola stigli do vodstva. Strijelac pogotka bio je Luka Anković u 22. minuti. Sloboda je odmah pokušala stići do poravnanja, ali Krpićev udarac odbranio je Kozić.

Drugi pogodak za GOŠK postignut je u 29. minuti kada veliku grešku golmana Hadžića koristi Sušić koji loptu šalje u mrežu za vodstvo od 2:0.

Sloboda je u nastavku meča pokušala stići do poravnanja, a osim nekoliko blijedih pokušaja u drugom poluvremenu nisu ozbiljnije zaprijetili golu GOŠK-a.

Ovom pobjedom ekipa iz Gabele prvu polusezonu završila je na 9. poziciji sa 17 osvojenih bodova, dok je Sloboda porazom od hercegovačkog tima pala na desetu poziciju sa 16 bodova.