Premijer liga BiH
163

GOŠK iz sumnjivog penala stigao do boda protiv Željezničara

Nogometaši GOŠK-a i Željezničara remizirali su u Gabeli rezultatom 1:1 u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Plavi su odlično otvorili susret i kontrolisali su igru u prvom poluvremenu. Pred golom gostiju nizale su se prilike.

Nakon petnaestak minuta igre iz slobodnog udarca je pokušao Ermin Zec, šutirao je ispod živog zida, ali nije bio precizan.

U 28. minuti dosuđen je novi slobodan udarac za Plave u zoni šuta, izvođač je ovaj put bio Jadranko Bogičević, a Dalibor Kozić sjajno brani.

Željo je poveo u 31. minuti. Vedran Kjosevski je ispucao loptu sa peterca, Mustafa Mujezinović je sjajno uposlio Zeca koji matira Kozića za 1:0.

GOŠK je do izjednačenja stigao na početku drugog poluvremena iz sumnjive situacije. Josip Ereiz je pao u kaznenom prostoru, a arbitar Luka Bilbija je procijenio da ga je Kjosevski srušio i pokazao na penal u 56. minuti. Mirsad Ramić je poslao loptu u jednu, a Kjosevskog u drugu stranu za 1:1.

Do kraja susreta obje ekipe su imale nekoliko poluprilika, no rezultat se nije mijenjao.

U finišu susreta zbog žestokih protesta isključen je i trener GOŠK-a Stanko Mršić.