Prva liga FBiH
5

GOŠK deklasirao Gradinu za povratak na lidersku poziciju, novi poraz Mladosti

Nova pobjeda ekipe GOŠK-a (Foto: Facebook)
Nogometaši GOŠK-a pobijedili su u Gabeli u okviru 8. kola Prve lige FBiH ekipu Gradine rezultatom 6:1 te su tako došli do petog uzastopnog trijumfa i povratka na lidersku poziciju.

Gosti su poveli već u četvrtoj minuti preko Mikića, ali su do odlaska na odmor raspoloženi domaćini postigli čak četiri gola. Strijelci su bili Hasanović, Bošković, Ramljak i Haračić.

U drugom poluvremenu igralo se sa slabijim intenzitetom, a u finišu meča Jusufbašić je postigao dva gola za konačnih 6:1.

GOŠK se vratio na prvo mjesto Prve lige FBiH te ima jedan bod više od Bratstva i Igmana koji dijele drugu poziciju. Gradina je na sedmom mjestu.

U drugoj utakmici odigranoj danas Travnik je rezultatom 2:0 savladao Mladost. Dvostruki strijelac i junak domaćih bio je Sijamija.

Travnik je na 11. mjestu Prve lige FBiH, dok je Mladost na posljednjoj poziciji sa svega tri osvojena boda.