Finale ABA lige
120

Gordić postigao 18 poena u pobjedi Budućnosti protiv Crvene zvezde

Ekipa Budućnosti savladala je Crvenu zvezdu u prvom meču finala regionalne ABA lige u Beogradu, a konačni rezultat na kraju je glasio 80:76 za crnogorski tim.

Prva četvrtina protekla je u malo boljoj igri gostiju iz Podgorice, a već u uvodnim minutama uspjeli su doći do vodstva od sedam poena razlike, ali do kraja prvog poluvremena domaći tim se vratio u igru, da bi nakon 20 minuta imali minimalnu prednost (38:37).

Crvena zvezda je kontrolisala prednost sve do isteka treće dionice kada Budućnost postiže tri uzastopne tri s kojima su došli u prednost od šest poena razlike, a onda u izuzetno zanimljivom finišu dolaze do velike pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi su bili Ivanović sa 20 i Nemanja Gordić sa 18 poena, dok se kod Zvezde istakao Omić sa 14 i Rochestie sa 13 poena.