Iz slobodnog udarca
118

Golman u Njemačkoj šokirao rivale, postigao pogodak na rijetko viđen način

Trenutak kada je Müller uputio udarac (Foto: Screenshot)
Nogometaši Duisburga pobijedili su u gostima u petom kolu njemačke 3. lige ekipu Meppena rezultatom 3:0, a utakmicu je obilježio gostujući golman Vincent Müller koji je postigao pogodak udarcem sa 70 metara.

Duisburg je bio bolji rival od početka utakmice pa su deset minuta prije odlaska na odmor došli u vodstvo autogolom Fedla.

Golman Müller je na scenu stupio u 65. minuti. U prvi mah činilo se kako će to biti uobičajeno ispucavanje golmana sa svoje polovine terena, ali je onda uslijedio nesporazum defanzivca i golmana domaćih. Oštra lopta je na kraju odskočila i prevarila golmana pa je Müller mogao početi sa slavljem sa svojim saigračima.

Šokirani domaćini su tri minute kasnije primili još jedan pogodak, ovaj put iz penala nakon što je siguran bio Stoppelkamp.

Inače, Duisburg se nalazi na petom mjestu njemačke 3. lige, dok je Meppen na 10. poziciji.