Brazil
0

VIDEO / Golman Sao Paula postigao 101. pogodak

Nogometaši Sao Paula pobijedili su na gostovanju Noroeste 4-1 u srazu 18. kola prvenstva Savezne države Sao Paulo (Paulista). Opet je zabio 38-godišnji golman Rogerio Ceni.

Svoj 101. službeni gol u dresu Sao Paula Ceni je zabio u 35. minuti iz 11-erca dovevši svoju ekipu u 1-0 vodstvo. Nije ga zasmetala činjenica što je prošle srijede udarac s bijele tačke promašio u dvoboju nacionalnog kupa protiv Santa Cruza neuspješno pokušavši realizirati "Panenku".

Nakon 18 kola Sao Paulo je druga ekipa na tabeli s bodom zaostatka za Palmeirasom. Do kraja takmičenja ostalo je još jedno kolo.

U dvoboju sedmog kola A grupe Carioca (država Rio de Janeiro) prvenstva Flamengo je u gradskom derbiju na Olimpijskom stadionu Joaa de Havelangea pobijedio domaći Botafogo 2-0. Oba je gola za ekipu u kojoj je svih devedeset minuta odradio Ronaldinho (i zaradi žuti karton) postigao Thiago Neves.

Kolo prije kraja takmičenja u grupi Flamengo na tabeli za prvoplasiranim Vasco da Gamom zaostaje jedan bod.